"לאומית טבעית" – רפואה משלימה

"לאומית טבעית" הנה תכנית כוללת אשר נועדה להוות השלמה לרפואה הקונבנציונלית, הניתנת במרפאות קופת חולים לאומית. תכנית זו מוגשת לכל לקוחות הקופה, על פי בחירתם, במחירים מסובסדים. לאומית טבעית הנה מערך שלם של רפואה משלימה – אלטרנטיבית אשר באה בנוסף לטיפולים הקונבנציונליים והיא מוכרת מאוד לרבים מלקוחות הקופה, וכמו כן מומלצת על ידי הרופאים לצד הטיפולים הרפואיים המקובלים.

כיום הרפואה הטבעית אינה נחלתם של אנשים בודדים ובעלי אמצעים, כשם שהייתה בעבר, אלא היא נפוצה יותר וזמינה יותר. הוצאותיה של "לאומית טבעית" כרפואה משלימה מכוסות על ידי ביטוח לאומי וגם על ידי ביטוח הבריאות בקופת חולים לאומית.

קופת חולים לאומית היא הקופה המובילה בתחומה בנושא הרפואה המשלימה בכל רחבי הארץ ובכל תחומי הבריאות.

העקרונות שעומדים מאחורי הרפואה המשלימה

בניגוד לרפואה הקונבנציונלית, רפואה אלטרנטיבית בקופות החולים ובמסגרת "לאומית טבעית" פועלת על פי הגישה ההוליסטית, כלומר מתייחסת אל כל אדם ואדם כאל מכלול שלם ולא מתייחסת אך ורק אל הבעיה הנקודתית עמה הוא הגיע לטיפול. ב"לאומית טבעית" מאמינים כי ישנו קשר הדוק בין הגוף לבין הנפש, ולכן האבחונים והטיפולים מתבצעים תוך כדי התבוננות על ההיבטים הגופניים והנפשיים גם יחד.

האדם אשר מגיע אל הרפואה המשלימה במסגרת "לאומית טבעית" עובר אבחון וטיפול על ידי מטפלים או רופאים אלטרנטיביים, שמתייחסים אל כל המערכות בגוף ולא מתמקדים בתחום אחד בלבד, כשם שנהוג ברפואה הקונבנציונלית. ההתייחסות אל כל מערכות הגוף כוללת את מערכת הדם, מערכת העיכול, בעיות הורמונליות שונות, מערכת השתן, קשיים רגשיים וכדומה. לאחר שהמטפלים מאבחנים את הבעיה בדרך זו, הם מנסים למצוא פתרון על ידי טיפול בבעיה וטיפול מונע, שימנע גם בעיות עתידיות שעלולות לקרות.

במסגרת הרפואה המשלימה ב"לאומית טבעית" הטיפולים מתבצעים במטרה לשנות את אורח חיי האדם, הן מבחינת תזונה ופעילות ספורטיבית, והן מבחינה רגשית- הפגת מתחים, חרדות וכדומה.

שיטות שונות ב"לאומית טבעית"- רפואה משלימה

במסגרת "לאומית טבעית" מוצעים ללקוחות הקופה כ- 20 טיפולים אלטרנטיביים, כאשר בכל אבחון וטיפול מוצעים כמה עקרונות וכולם באים לידי ביטוי. בין הטיפולים המוצעים ללקוחות הקופה ניתן למצוא:

טיפולי רפלקסולוגיה

גישת הרפלקסולוגיה מדברת על כך שהפרעות וכאבים הקיימים במערכות הגוף השונות, שכוללות את מערכת הנשימה, מערכת העיכול, המערכת ההורמונלית, מערכת הדם וכדומה, משתקפים כולם בנקודות שונות בכפות הרגליים. המטפלים בשיטת הרפלקסולוגיה מעסים את אותן הנקודות ובכך הכאבים חולפים, מחלות כרוניות עשויות להיעלם ומשתחררים מתחים נפשיים.

טיפולי דיקור סיני

בגישה זו מאמינים כי באמצעות דיקור במחטים בנקודות שונות בגוף ישנה אפשרות לשפר את הזרימה האנרגטית הקיימת בגופנו, ובאמצעות כך להקל על כאבים בגוף, לרפא מחלות כרוניות שונות, לסייע בתהליך ההרזיה ועוד.

טיפולים בליקויי למידה

המטפלים פועלים בשיטות מגוונות, לדוגמה שיטת "אלבאום", אשר פועלת לשיפור תפקודם של ילדים ושל בני נוער בעלי ליקויי למידה, תוך כדי נגיעה בתחומים הרגשיים והפיזיים שלהם. באמצעות הטיפול בשיטה זו, מצליחים הילדים ובני הנוער להפיג מתחים וכעסים רבים אשר באים בעקבות ליקויי הלמידה.

טיפולי כירופרקטיקה

שיטת טיפול זו נועדה לסייע בשיפור היציבה ובמתן פתרונות לבעיות אורתופדיות שונות כגון בעיית עקמת בגב, כאבי גב וצוואר ופריצת דיסק, באמצעות מגע ידיים בשרירים ובמפרקי הגוף, ועל ידי כך מרחיבים את טווח התנועתיות.

טיפולים נוספים בלאומית טבעית:

  • טיפולי שיאצו
  • עיסוי הגוף עם שמנים
  • טיפול טווינה
  • שיטת פלדנקרייז
  • שיטת אלכסנדר
  • טיפולים באמצעות נטילת תרופות המבוססות על פרחי באך
  • שיעורי יוגה
  • טאי צ'י
  • נטורופתיה